Jezioro Włókna - działki budowalne skoki
Jezioro Włókna - działki skoki
Jezioro Włókna
Jezioro Włókna - działki skoki
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Poprzednie Następne

Jezioro Włókna – Działki w Potrzanowie k/Skoków

Działki nad Jeziorem Włókna – Potrzanowo – Gmina Skoki

Pod względem fizjograficznym Gmina położona jest na malowniczym Pojezierzu Wielkopolskim, na obszarze 19 852 ha, który zamieszkuje ponad 8 700 mieszkańców. Krajobraz został wyrzeźbiony przez ostatnią epokę lodowcową, która na obszarze Gminy ukształtowała 17 jezior, pomiędzy którymi przebiega dolina rzeki Małej Wełny. Ogromnym bogactwem Gminy są tu lasy stanowiąc 35% powierzchni. Lasy i liczne jeziora stwarzają niepowtarzalne warunki dla turystów, a w szczególności grzybiarzy, wędkarzy, rowerzystów oraz miłośników przyrody poszukujących wypoczynku na jej łonie. Dobrze oznakowane szlaki rowerowe i piesze zachęcają do aktywnego wypoczynku.

Południowo-zachodni kraniec Gminy wchodzi w skład utworzonego w 1993r. Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka” w celu zachowania i ochrony największego i najbardziej zbliżonego do naturalnego kompleksu leśnego północno-wschodniej Wielkopolski.

Na terenie gminy wyznaczono i oznakowano ok. 100 km ścieżek rowerowych. Wśród nich „Cysterski Szlak Rowerowy w Północnej Wielkopolsce” biegnący z Poznania przez Wągrowiec do Łekna. Długość szlaku liczy 143km, z czego na terenie gminy Skoki ok. 40 km.

Przez gminę przebiega także „Szlak Kościołów Drewnialtanych wokół Puszczy Zielonka”obejmujący na naszym terenie cztery kościoły: w Skokach, Rejowcu, Raczkowie i Jabłkowie.

Jezioro Włókna

Jezioro leży w kompleksie terenów rekreacyjnych, na południowy-zachód od miasta Skoki.

Jest zbiornikiem przepływowym, zasilane jest przez:

Kanał Dzwonowski wpływający od strony północno-wschodniej z oddalonego o ok. 100m jezi. Brzeźno, po przepłynięciu przez południowo-wschodnią część jeziora, Kanał Dzwonowski wypływa od strony wschodniej w kierunku jeziora Liskówka.

Rów wpływający od strony północno-wschodniej, płynący przez tereny rolne.

Od strony zachodniej i północnej jezioro otaczają tereny rolne. Brzeg północno-wschodni jest częściowo zalesiony, wysoki, o dużym nachyleniu (ok. 30%). Usytuowano tu ogródki działkowe i prywatne działki rekreacyjne. Południowy, niski brzeg jeziora porasta las. Tereny przy południowo-wschodnim i wschodnim brzegu są zabagnione, w strefie brzegowej występują szuwary, oczerety i ols. Najwięcej terenu zlewni bezpośredniej jeziora zajmują: grunty orne- 52,6% łąki- 9,9%. Lasy występująca 36,3% powierzchni zlewni.

Zabudowania wsi Potrzanowo i tereny rekreacyjne stanowią 1,3%.

Jezioro nie jest użytkowane do transportu wodnego, nie prowadzi się poboru wód, jest to jezioro typu leszczowo-sandaczowego.

Obok Jeziora Włókna (na gruncie prywatnym) znajduje się kurhan. Legenda głosi, że pochowani są tam ojciec i syn, którzy odebrali sobie życie z powodu jednej kobiety. Drugie wzgórze znajduje się po drugiej stronie Jeziora Włókna, na terenie bagnistym (obecnie zalesionym). Jest to ścięty stożek z ziemi zwany Szwedzką Górką, Ślozbergiem lub Górą Zamkową. Na terenie wsi odkopano również grodzisko z popielnicami.

Oferta dzialek:

28 działek budowlanych o wielkościach od 1000 m2 do 1500 m2, położonych 1,8 km od miasta Skoki k/ wsi Potrzanowo.

Działki są pięknie położone w odległości 300 metrów od kąpieliska na j. Włókna. Dogodny dojazd drogą asfaltową od strony Potrzanowa.

Cena:

Cena z 1 m2 działki budowlanej wynosi 49 zł brutto.

 

 

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 601-70-21-61 lub 691-403-638

 


Wyświetl większą mapę